dantel örnekleri sitesi

orguye baslama teknikleri

Örgüye Başlama Teknikleri orguye baslama teknikleri

Düz örgü:Düz sıra yapmak işin en kolay yöntemidir. Bir sırayı şekilde görüldüğü gibi aynı yöne doğru örüyorsunuz.
orguye baslama teknikleri

Kapatmak:ilmekleri ikişerli olarak şişe alıyoruz ve düz örgü örer gibi devam ediyoruz..Bitiridiğini sıranı kenarlarının düzgün olmasına dikkat edin
orguye baslama teknikleri

Arttırmak: Örgüde düzgün bir şekilde ilmik arttırmak için, sağ elinizde sarılı olan yünü sağ tarafta bulunan şişe bir kez dolayarak sol taraftan ters alınan ilmek alınır.

Azaltmak: ilmekleri ikişerli olarak şişe alıyoruz kesmek istediğimiz alana kadar düz örgü örer gibi devam ediyoruz. Ve azaltmak istediğimiz sayıya geldikten sonra yine tek ilmek alarak örmeye devam edebilirsiniz.
orguye baslama teknikleri
Lastik: Bir kaç küçük formül ile ortaya çeşitli örnekler çıkarmak mümkün. iki ilmek düz örgü iki ilmek tersi yönünde uyguladığınız zaman yandaki örneğin ortaya çıktığının göreceksiniz.
orguye baslama teknikleri
ilmik atmak : için yaklaşık 30′dan başlayabilirsiniz ya da arzu ettiğiniz büyüklükte yapacağınız sayıda atabilirsiniz. ilmik yapmak için biraz uzun bıraktığınız ipi sol başparmağınıza dolayın, sağ elinizle tuttuğunuz şişi başparğınıza sarılı olan ipin içinden geçirip sonrada diğer boşta kalan ipi şişe alarak başparmağınıza sarılı ipin içinden geçirin(soldan sağa)ve gevşek olan ilmeğı ipi çekerek sıkın. Gereken ilmik sayısı kadar işlemi tekrarlayın. netten alıntı